Przejdź do treści

Geodeta Pszczyna Tychy Bieruń Śląsk Usługi Geodezyjne Geodezja

Na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę geodezyjną?

procad

Na początku warto zwrócić uwagę jak bardzo zmieniło się nasze otoczenie w ciągu ostatniej dekady. Wiele miast oraz wsi rozrasta się w piorunującym tempie. Na naszych oczach powstają setki nowych inwestycji takich jak domy mieszkalne, nowe bloki, osiedla, centra handlowe oraz potężne tereny przemysłowe na uboczu każdego z większych miast.

W związku z tym zawód geodety stał się bardzo ważnym elementem procesu budowlanego. Geodeta związany jest z każdą inwestycją budowlaną od pierwszego do ostatniego dnia jej trwania. Również często od pracy, którą wykonuje geodeta zależy bezpieczeństwo oraz terminowość danej inwestycji.

Pierwszym etapem prac geodezyjnych są pomiary terenów przeznaczonych pod budowę. Wiąże się to z wykonaniem mapy do celów projektowych oraz przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji, która posłuży jako podkład dla projektu budowlanego, na którym pracuje architekt.

Kolejnymi etapami prac są wszelkiego rodzaju tyczenia obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, odtwarzanie granic działek, na których prowadzone są prace oraz dodatkowe pomiary związane z przemieszczeniami oraz odkształceniami obiektów. Pomiary tego typu wykonuje się na etapie budowy jak również często po jej zakończeniu – zapewniając bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę nad inwestycją. Po każdym zakończonym etapie prac na budowie geodeta wykonuje pomiary inwentaryzacyjne mające na celu przedstawienie i porównanie wykonanej inwestycji względem założeń projektowych.

Nasuwa się więc pytanie:  czym należy kierować się przy wyborze geodety?

Głównymi aspektami, na które z pewnością należy zwrócić uwagę są:

– uprawnienia geodezyjne, które posiada wybrany przez nas geodeta oraz zwrócenie uwagi na zakres tych uprawnień – w zależności od wykonywanych prac geodezyjnych

– doświadczenie geodety – jest to kolejne bardzo ważne kryterium przy wyborze odpowiedniej firmy geodezyjnej lub konkretnego geodety. Jeżeli firma ma na koncie projekty zrealizowane w sposób należyty z zachowaniem odpowiedniej dokładności oraz profesjonalnym podejściem do wykonywanej pracy to z pewnością możemy jej zaufać.

– kontakt z klientem – to również kluczowy aspekt przy wyborze odpowiedniego geodety. Terminowość oraz stały kontakt z osobą, której powierzamy często inwestycje naszego życia powinna być zawsze na najwyższym poziomie.

– nowoczesny sprzęt – warunek ten nie jest najważniejszy, jednak często ma kluczowy wpływ na dokładność oraz precyzję wykonywanych pomiarów geodezyjnych. Firma, która stale inwestuje w swój rozwój jak również podąża za nowoczesnymi trendami techniki pomiarowej zdecydowanie może wzbudzić zaufanie z naszej strony.

– czas realizacji zlecenia geodezyjnego – mając na uwadze, że każdy klient oczekuje profesjonalnego podejścia do tematu geodezji w swoim przypadku, warto wziąć pod uwagę terminowość – często na jej podstawie możemy stwierdzić, czy geodeta jest w stanie bez problemu wykonać powierzoną mu pracę oraz jakie ma rozeznanie na rynku.

ProCAD Geodezja Sp. z o.o. stale stawia na rozwój oraz testowanie i wdrażanie nowy rozwiązań dostępnych na rynku. Nasze projekty realizowane są precyzyjnie od początku do końca, a klienci zawsze zadowoleni. Nasze indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że z każdą kolejną pracą budujemy mocną i stabilną firmę z dużym zaufaniem.

ProCAD Geodezja Sp. z o.o. / Jakub Stania / tel. 605 480 233 / email: procadgeodezja@gmail.com

Ilość wyświetleń: 3396

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *